Kraujagyslių chirurgas, medicinos mokslų daktaras Rolandas Dagilaitis apie gražias ir sveikas kojas

Kraujagyslių chirurgas, medicinos mokslų daktaras Rolandas Dagilaitis apie gražias ir sveikas kojas

 

 Venų varikozė – tai ne tik grožio, bet ir sveikatos priešas, kurios tikisi išvengti tiek moterys, tiek vyrai. Deja vien tikėtis stebūklo, kad niekada nesusidursite su šia problema ar ji praeis savaime neužtenka. Kraujagyslių chirurgas, medicinos mokslų dakataras Rolandas Dagilaitis dalinasi žiniomis apie venų varikozę, inovatyviausius gydymo metodus, bei pastebėjimais kokių požymių nereikėtų ignoruoti.

Išsiplėtusios venos, diskomfortas kojose pasireiškia vis dažniau

“Kojų venų ligos yra daugelio kartų problemos, žinomos nuo senovės laikų. Kas antrai moteriai ir kas ketvirtam vyrui, kurie kreipiasi į šeimos gydytoją, nustatoma sutrikusi kojų veninė kraujotaka. Vieniems pasireiškia kojų patinimu, kitiems nuovargiu, skausmu ar estetiniu diskomfortu. Galima pastebėti, kad kuo vyresnis amžius, tuo dažnesni kojų veninės kraujotakos sutrikimai” – teigia kraujagyslių chirurgas medicinos mokslų daktaras Rolandas Dagilaitis.

Pagrindiniai venų ligų požymiai, kuriuos pastebėjus rekomenduojama kreiptis į kraujagyslių specialistą:

“Neretai pacientai ignoruoja pirmus požymius, kurie signalizuoja apie galimas venų ligas. Lengvas, bet vis dažnesnis nuovargis ar sunkumo jausmas, skausmas patinimas po darbo dienos, jau ženklas, kad reikia kreiptis į specialistą dėl pirminės konsultacijos. Akimi matomi pakitimai ar dariniai, kaip paryškėjęs poodinių venų piešinys, odos spalvos pakitimai ar net opų, žaizdų atsiradimas sufleruoja, kad nėra ko laukti ir reikia kuo greičiau kreiptis į kraujagyslių chirurgą”, – dėsto dr. R. Dagilaitis

Ar liga gali progresuoti?

Nesiimant jokių gydymo priemonių liga progresuoja, kojos vis dažniau tinsta, susidaro paviršinis kraujagyslių tinklelis, vėliau išryškėja venų mazgai. Ilgainiui atsiranda mėšlungis, kyla pavojingos komplikacijos – venų uždegimai, egzema, gali formuotis krešuliai, trombembolijos. Venų varikozė dažnai paveldima liga. Atlikti tyrimai rodo, jei vienas iš tėvų sirgo venų varikoze, tikimybė, kad vaikas paveldės ją yra nuo 40 iki 60%. “Vis dar populiarus mitas, kad vienintelis būdas kovoti su venų ligomis – operacija, tačiau šiandiena yra ir kitų priemonių gydyti šią ligą. Visgi prireikus operacijos, šiuolaikinės modernios technologijos leidžia atlikti ją be narkozės, pjūvių ir gulėjimo ligoninėje.” – pastebi dr. R. Dagilaitis.

Kaip diagnozuojama ir gydoma venų varikozė?

Pažeistos venos neatsigauna nei nuo tabletės, nei nuo tepalo, nei nuo kompresinės kojinės mūvėjimo. Būtina kreiptis į specialistą, kad būtų parenkamas tinkamiausias gydymo metodas. “Ištyrus ultragarsu, galima sužinoti tikslius atsakymus. Pirminėje stadijoje gali būti pastebimi nesandarūs venų vožtuvai. Tokiu atveju specialaus gydymo dar nereikia. Visgi jei dėl tokio venų išsiplėtimo žmogus jaučia diskomfortą, patariame nusipirkti kompresines kojines, kai kuriais atvejais – išrašome vaistų”, – pasakoja Flebologijos centre konsultuojantis medicinos mokslų daktaras.

Inovatyviausias venų varikozės gydymas lazeriu

Gydymo metodų gausa šiais laikais gali suklaidinti ne vieną pacientą, kuris neturi sąsajų su medicina. Nepaisant skelbiamų privalumų po operacijų, skirtingose klinikose, pacientų savijauta gali skirtis. Kraujagyslių chirurgas med. Dr. Rolandas Dagilaitis tuo nesistebi, ir dažnai girdi pacientų pastebėjimus dėl skirtingų pojūčių po operacijų. Vieni gali eiti sekančią dieną į darbą ar net išvykti į kelionę, kiti dar kelias dienas jaučia diskomfortą, tempimą ar net skausmą. Taip yra dėl to, kad didėjant lazerių pasirinkimui, galima stebėti ženklų skirtumą, tarp atliekamų operacijų skirtingais lazeriais, kokybės, pacientų savijautos ir svarbiausia – ilgalaikių rezultatų.

“Vis dar mėgstama klaidinti informacija, kad visi lazeriai vienodi, o bangų ilgis yra tik komercinis triukas, dėl ko galima padidinti operacijos kainą, tačiau tai yra absoliuti netiesa. Kiekvienas pacientas gali rinktis ar verta taupyti kokybės sąskaita” – teigia dr. R. Dagilaitis.

Lazerinis venų gydymas tinka net 95% pacientų, kurie skundžiasi ir pavieniais kapiliarais, ir net trofinėmis opomis. Dėka operacijos antrosios kartos lazeriu operacijos atliekamos vietinėje nejautroje, nepažeidžiami aplinkiniai audiniai, ko pasekoje sumažėja diskomforto, skausmo ir kraujosrūvų tikimybė. Kadangi operacijos metu neatliekama pjūviai, po operacijos nelieka randų, o dūrių vietas surasti sunku net patyrusiam specialistui. Vienas didžiausių privalumų – pacientas iš karto gali vykti namo ir net atlikti lengvus darbus tą pačią dieną t.y nepraranda darbingumo, tik kelias savitės privalo devėti kompresines kojines, kurias parenka gydytojas.