Kaip sustabdyti laiką. Skirtingos problemos – skirtingi sprendimo būdai

Kaip sustabdyti laiką. Skirtingos problemos – skirtingi sprendimo būdai

„Kaip atrodote 20-ies nulėmė gamta, kaip atrodote 50-ies yra tik Jūsų nuopelnas“ (Coco Chanel).

Senėjimas, kada reikia pradėti rūpintis odos pakitimais?

Odos senėjimas prasideda maždaug nuo 20-25 metų. Tačiau pokyčiai nėra smarkiai pastebimi ir ryškus, vadinami pirmaisiais senėjimo požymiais. Odos senėjimas labai priklauso nuo genetiškai paveldėtų individualių žmogaus savybių, jo gyvenimo būdo, žalingų įpročių bei kitų faktorių. Tokie veiksniai kaip rūkymas, dažnas lepinimasis saulės spinduliais, stresas, nepilnavertė mityba, poilsio bei miego stoka palieka pėdsakus žmogaus odoje. Bėgant metams, odos elastingumas mažėja. Oda sausėja, kinta jos tonusas bei stangrumas, odoje mažėja hialuroninės rūgšties kiekis.

Šiai laikais vis daugiau žmonių supranta, jog oda turime rūpintis nuo jaunų dienų. Seniau žmonės manydavo, jog iki 40 metų nieko nereikia daryti ir ypatingai rūpintis oda. Tačiau šis mitas jau senai paneigtas! Odai turėtume skirti dėmesį dar jaunystėje. Tokiu būdu, oda bus puoselėjama ir atrodysime jauniau, besiformuojančios raukšlės bus pradėtos koreguoti dar joms neįsisenėjus.

Kokios procedūros rekomenduojamos žmonėms ir kodėl?

Žinoma, oda turime rūpintis kasdiena, vengti kenksmingų įpročių ir aplinkos veiksnių. Teisinga veido odos priežiūra ir apsauga padės ją apsaugoti nuo išankstinio senėjimo. Patariame pradėti nuo kosmetologo konsultacijos, kasdieninei odos priežiūrai pasirinkti tinkamas priemones bei kremą. Tačiau ateina laikas, kai reikiamą vandens kiekį odoje neįmanoma palaikytį ir atstatyti  naudojant tik kosmetologiją.  Kol kas nėra išrastas kremas, kuris įsigertų taip giliai į odą ir ją sudrėkintų, kaip skelbia kremus reklamuojančios kompanijos. Odai „pamaitinti“, kad ji būtų sveikesnė, reikalingos hialuroninės rūgšties injekcijos. Tokios procedūros rekomenduojamos tiek vyresnio, tiek jaunesnio amžiaus žmonėms, kurie stengiasi išlaikyti sveiką bei švytinčia odą. Suleidus hialuroninės rūgšties preparatus į odą, pritraukiama daugiau vandens, kuriuo aprūpinama oda. Viena iš tokių procedūrų – biorevitalizacija. Biorevitalizacijos metu į odą suleidžiamas labai skystas hialuroninės rūgšties preparatas. Jos tikslas – atgaivinti ir sudrėkinti odą, pritraukti daugiau vandens ir atkurti hialuroninės rūgšties balansą odoje.  Biorevitalizacija atliekama kas dvi savaites ir rekomenduojama atlikti ne mažiau kaip tris šios procedūros kursus. Procedūra itin tinkama rudenį, kuomet oras šąla ir mūsų oda yra veikiama įvairių dirgiklių. Taipogi, ji rekomenduojama po saulėto metų periodo ar grįžus į Lietuvą po atostogų šiltuose kraštuos. Jauniems žmonėms biorevitalizacija itin tinkama, nes saugo odą nuo senėjimo ir naujų smulkių raukšlių susidarymo. Biorevitalizaciją galima atlikti veido, kaklo, dekoltė srityje. Neretai yra atliekama plaštakų nugariniuose paviršiuose. Efektas juntamas apie 6 mėnesius.

Mūsų klinikoje plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojai konsultuoja visais plastinės chirurgijos klausimais – dėl estetinių operacijų. Atliekamos visos veido estetinės injekcijos (hialuroninės rūgšties užpildai, botulino toksino injekcijos, trombocitų praturtintos kraujo plazmos injekcijos ir kita..)

Kuo skiriasi tarpusavyje hialuroninės rūgšties preparatai?

Šiai dienai, rinkoje yra labai daug kompanijų gaminančių įvairius preparatus, tačiau toli gražu, ne visų jų saugumas ir patikimumas yra patvirtintas. Renkantis procedūrą, svarbu pasikonsultuoti su gydytoju specialistu, kokiomis priemonėmis tai bus atliekama. Nuo pasirinktos priemonės priklauso preparato toliaravimas, natūralus vaizdas ir jausmas, kaip tolygiai priemonė pasiskirstys audiniuose bei „suirs“, kiek laiko bus matomas efektas Mūsų klinikoje dirbama tik su patikimos kompanijos gaminiais, kurie rinkoje visame Pasaulyje yra 25 metus.

Hialuroninės rūgšties preparatai tarpusavyje skiriasi savo tankiu. Vieni yra klampesni ir ‚kietesni‘, o kiti skystesni ir ‚minkštesni‘. Skirtingai zonai koreguoti naudojami skirtingi preparatai. Smulkioms raukšlėms koreguoti skirti preparatai, netiks gilesnių raukšlių korekcijai ir atvirkščiai. Jeigu raukšlė yra gili, naudojami klampesni užpildai. Jie suleidžiami į poodį ir tokiu būdų iš vidaus tiesina raukšlę. Šiuo atveju, tie preparatai, kurių tankis yra mažas, nesugebės ištiesinti susidariusios gilios raukšlės.

Su hialuroninės rūgšties preparatais galima koreguoti daugumą veido, kaklo raukšlių. Veido srityje koreguojamos nosies – lūpų raukšlės, raukšlės burnos srityje, apie akis, tarpuakio sritis, skruostų srities raukšlės. Taipogi, koreguojamos ir kaktos srities horizontalios raukšlės.

Kuo mažesnio tankio „minkštesnis“ preparatas, tuo jis greičiau suyra organizme, todėl procedūrą gali tekti kartoti dažniau (kas 6-7 mėnesius). Jeigu užpildas yra didelio tankio, efektas gali būti matomas ir po 1-1,5 metų.

Botulino toksino injekcijos? Kas tai ir kodėl kartais žmonės nepagrįstai bijo šių procedūrų?

Net ir labai gerai prižiūrint savo odą, vengiant žalingų veiksnių, vis viena veido srityje atsiranda mažiau ar daugiau vadinamų ‚mimikos‘ raukšlių. Jos susiformuoja dėl veido raumenų susitraukimų. Labiausiai jos pastebimos kaktos srityje, tarpuakyje, aplink akis. Mimikos raukšlės pradeda formuotis dar jaunystėje ir bėgant metams, jos tik gilėja. Žmonėms, kuriems tokios raukšlės nepatinka ir sukelia diskomfortą galima pasiūlyti jas koreguoti botulino toksino pagalba.

Botulino toksinas – tai vaistinis preparatas, kuris sėkmingai naudojamas medicinoje nuo 1980 m. Estetinėje medicinoje botulino toksinas naudojamas beveik 20 metų. Botulino toksinas suleistas į raumenį, sutrikdo nervinio impulso sklidimą nervu iki raumens ir tokiu būdu raumuo silpniau susitraukia, o raukšlės, kurios atsiranda dėl raumens susitraukinėjimo, tampa mažiau pastebimos. Estetinėje medicinoje botulino toksinas naudojamas labai nedidelėmis dozėmis, lyginant su tomis, kurios yra naudojamos rimtiems sveikatos sutrikimams gydyti.

Estetikoje, botulino toksino injekcijų pagalba dažniausiai koreguojamos horizontalios kaktos raukšlės, tarpuakio „pykčio“ raukšlės, smulkios raukšlės ties išoriniais akių kampais. Taip pat botulino toksino injekcijos itin veiksmingai veikia esant hiperhidrozei – padidintam prakaitavimui pažastų, delnų, padų srityse.

Suleidus preparatą, jis dažniausiai pradeda veikti 4-5 dieną po injekcijos. Maksimalus veikimas pasiekiamas praėjus dviem savaitėm po injekcijos. Tuomet, tikslinga pakartotinė gydytojo konsultacija, norint įvertinti esamą rezultatą ir esant poreikiui atlkti korekciją.