Autologinių kamieninių ląstelių terapija

Moksliniais tyrimais įrodyta, jog žmogaus riebalinis audinys geba ne tik kaupti energijos atsargas, bet atlieka ir kitas itin svarbias funkcijas. Riebalinis audinys turtingas naudingomis ląstelėmis, kurias apdorojant šiuolaikiniais metodais galima atstatyti žmogaus fizines funkcijas ir pašalinti kankinamus skausmą.

Svarbiausios riebalinio audinio ląstelės – stromos vaskuliarinės frakcijos (SVF) ląstelės. (SVF-CURE – tai riebalinio audinio stromos vaskuliarinė frakcija (lipoaspiravimo produktas), kuris gaunamas perteklinio riebalinio audinio liposukcijos metu.) SVF yra turtingas preadipocitų, mezenchiminių kamieninių ląstelių (MSC), endotelio ląstelių pirmtakų, T ląstelių, B ląstelių, putliųjų ląstelių bei riebalinio audinio makrofagų šaltinis.

Taikant riebalinių ląstelių metodą degeneraciniams sutrikimams gydyti, pastebėta, jog jos pasižymi labai stipriai išreikštu regeneraciniu potencialu:

 • Sąnariuose pašalina uždegimą;
 • Gerina kremzlės paviršiaus regeneraciją;
 • Širdies raumenyje sumažina infarkto zoną;
 • Gerina kraujotaką;
 • Atstato raumens maitinimą;
 • Kritinės galūnių išemijos atveju, jos padeda formuoti kolateralinį kraujagyslių tinklą (klinikiniais tyrimais įrodyta, jog iki 60 procentų taip gydytų klientų išsaugojo galūnes).
 • Lokalios šių ląstelių injekcijos greitina nutrauktų raiščių gijimą, atstato žiedinių raumenų funkcijas.

Bendradarbiaujant su Čekijos kompanija „Cellthera“, atliktas klinikinis tyrimas su daugiau nei 1000 pacientų, kuriems buvo diagnozuota III-IV laipsnio osteoartrozė. Rezultatai parodė, jog dauguma atvejų pacientams po procedūros nebereikėjo sąnario keitimo operacijos, buvo gausiai sumažintas nuskausminamųjų vaistų vartojimas ir atstatytas sąnario judrumas ilgam laikui (iki 17 mėn.).

Indikacijos riebalinio audinio ląstelių panaudojimui sąnario funkcijai atstatyti:

 • Artritas;
 • Artrozoartritas;
 • Artrozė;
 • Osteochondrozė;
 • Osteochondropatija;
 • Osteochondritas;
 • Entezopatija.

Visa SVF-CURE procedūra sveikatos gerinimui užtrunka ne ilgiau kaip 3-4 valandas (įskaitant 2 valandų tarpą kuomet ląstelės yra transportuojamos į laboratoriją ir išskiriamos iš audinio). Injekcija trunka iki 10 minučių, priklausomai nuo sąnario tipo.

Kaip viskas vyksta?

Suderinkite savo konsultacinio vizito laiką su mumis. Šio vizito metu Jums bus suteikta išsami ir profesionali gyydtojo konsultacija apie atliekamas procedūras bei atsakyta į visus Jūsų klausimus.

Antruoju etapu klinikoje pasirašysite visus reikalingus dokumentus procedūrai atlikti. Antrojo etapo metu iš Jūsų venos bus paimtas kraujas tyrimams atlikti. Šiuos tyrimus sudaro ŽIV, hepatito B, hepatito C, citomegalo viruso (CMV) ir sifilio tyrimai.

Trečiojo etapo metu gaunami Jūsų kraujo mėginio tyrimų rezultatai. Jūsų tyrimų rezultatai vertinami pagal nustatytus kokybės reikalavimus. Esant neatitikimui, SVF ląstelių taikymas NEGALIMAS. Visais atvejais reikalingą informaciją Jums suteiks klinikos gydytojas. VISI REZULTATAI YRA KONFIDENCIALŪS.

Kai rezultatai tenkina kokybės reikalavimus, atliekama liposukcijos procedūra Jūsų riebaliniame audinyje. Ryte, prieš atvykstant į kliniką, rekomenduojame nusiprausti, nenaudoti papildomų kremų, patariame dėvėti laisvus, patogus drabužius (aptempti drabužiai sukurs nereikalingą spaudimą punkcijos žaizdai).

Po SVF paėmimo procedūros galimi du pasirinkimai:

 • Jaukioje mūsų klinikos aplinkoje laukti keletą valandų, kol Jūsų riebalinis audinys bus paruoštas panaudojimui (3a žingsnis)
 • arba riebalinį audinį laikyti laboratorijos ląstelių banke iki panaudojimo (3b žingsnis).

Pasirinkus šį variantą Jūsų riebalinis audinys bus:

 • Specialiuose rinkiniuose transportuojamas į UAB „Froceth“ laboratoriją;
 • Iš riebalinio audinio išskiriamos stromos vaskuliarinės frakcijos (SVF) ląstelės;
 • SVF ląstelės transportuojamos atgal į kliniką gydymo metodui atlikti.

Paruoštu steriliu švirkštu su SVF gyydtojas atliks 1-4 ml (tiksliai nustato gydytojas) injekcijas į probleminį sąnarį. Suleidimo procedūra užtrunka apie 10 minučių, priklausomai nuo sąnario. Bendra procedūros trukmė yra 3-4 valandos (įskaitant 2 valandų transportavimo ir apdorojimo laiką).

Po procedūros nepamirškite, kad 2-3 dienas galite jausti nedidelį diskomfortą riebalinio audinio surinkimo vietoje. Taip pat taikymo srityje keletą dienų galite matyti injekcijos vietas – tai visiškai normalu po bet kokių injekcinių ir minimaliai invazinių procedūrų.

Pasirinkus šį variantą trečias etapas šiuo metu Jums yra baigtas. Tokiu atveju Jūsų procedūrai ir surinktam audiniui taikomi toliau pateikti likę šios procedūros etapai (4 ir 5).

Procedūros trukmė yra maždaug 1 valanda. Nepamirškite, kad 2-3 dienas galite jausti nedidelį diskomfortą riebalinio audinio surinkimo vietoje.

Nusprendus SVF ląsteles panaudoti kitų vizitų į kliniką metu, Jūsų riebalinis audinys iki panaudojimo bus laikomas UAB „Froceth“ laboratorijoje. Tam, kad būtų sutinkama su visais kokybės kontrolės reikalavimais, Jūsų riebalinis audinys bus ištirtas dėl tinkamumo jį laikyti.
Kai rezultatais bus galima patvirtinti audinio tinkamumą laikymui, Jums bus išduodamas UAB „Froceth“ sertifikatas, skirtas pažymėti apie Jūsų stromos vaskuliarinės frakcijos (SVF) ląstelių paėmimą, apdorojimą ir laikymą.

Jūsų audinys bus laikomas azoto garuose, specialiose azoto talpyklose, -1960C temperatūroje. Jūsų ląstelės yra apsaugomos nuo šalčio specialia šaldymo terpe, kuri užtikrina, kad atšildžius ląsteles injekcijų atlikimui, jos bus nepakitusios būklės. Riebalinis audinys gali būti panaudojamas ilgiau nei 20 metų nuo surinkto riebalinio audinio apdorojimo.

Penktojo etapo metu Jūs turite pranešti mums apie norą atšildyti ląsteles. Tuomet kartu suderinsime Jums patogų laiką, kada galite atvykti į kliniką. Sutartą dieną ir laiką mes transportuosime Jūsų ląsteles į kliniką, chirurgas atliks injekcijas į problemines sąnario vietas.

Po procedūros nepamirškite, kad taikymo srityje keletą dienų galite matyti injekcijos vietas – tai yra normalu po bet kokių injekcinių procedūrų.

Paėmimas

Liposukcijos procedūra, skirta surinkti stromos vaskuliarinės frakcijos (SVF) ląsteles iš Jūsų riebalinio audinio atliekama su vietine nejautra mūsų klinikoje. Procedūros metu riebalų surinkimo vieta sterialiai paruošiama specialiais mediciniais apklotais ir naudojami specializuoti antiseptiniai reagentai

Siekiant sumažinti procedūros metu jaučiamą diskomfortą, Jums bus atliktos anestetikų injekcijos. Visos procedūros metu Jūs būsite sąmoningas (-a), atliekama tik vietinė nejautra.

Pradėjus veikti anestetikams, chirurgas atliks mažą punkciją.

Specialiu švirkštu bus ištrauktas tam tikras kiekis riebalinio audinio (riebalų). Šio proceso metu gali būti jaučiamas traukimo jausmas. Pastaroji procedūra trunka apie 10 minučių.

Paėmimo metu surenkama 50 – 120 ml riebalinio audinio.

Punkcijos vieta gyja natūraliai, todėl punkcijos vietos siūti nereikia.

48 valandas po procedūros nerekomenduojame aktyvios fizinės veiklos. Intensyvi veikla, svorių kilnojimas ar sportas turi būti vengtini maždaug savaitę laiko. Punkcijos vietos negalima šlapinti kol žaizda nebus sugijusi, praėjus dienai po ląstelių surinkimo, galima naudotis dušu, nepažeidžiant žaizdos. 3 mėnesius po procedūros nerekomenduojame naudotis soliariumu arba degintis saulėje.

Apdorojimas

Klinikoje paimtas riebalinis audinys apdorojimui transportuojamas į licencijuotą audinių banką. Čia kvalifikuotas personalas iš riebalinio audinio išskiria SVF ląsteles, kurios atsižvelgiant į panaudojimo laiką, transportuojamos į gydymo įstaigą taikymui atlikti.

Pasirinkus laikyti ląsteles iki panaudojimo saugus transportavimas iš klinikos į UAB „Froceth“ laboratoriją atliekamas per 2 valandas nuo ląstelių surinkimo, kad būtų užtikrinta audinio gera būklė. Jeigu ląsteles nuspręsite panaudoti iškarto, jos į UAB „Froceth“ laboratoriją bus nugabentos iš karto po surinkimo.

Abiem atvejais, toliau pateikiama riebalinių ląstelių apdorojimo procedūra yra identiška.

Jūsų surinktos riebalinės ląstelės pristatomas į UAB „Froceth“  Geros Gamybos Praktikos (angl. Good Manufacturing practice) standartą atitinkančias laboratorijas. UAB „Froceth“  kvalifikuoti specialistai atliks seriją įvairių protokoluotų procesų, kurie sukurs galutinį produktą – SVF ląsteles Jūsų procedūroms atlikti.

Apdorojimo metu ląstelės yra išgryninamos atskiriant neveiksmingas ląsteles. Jūsų riebalinis audinys bus mechaniškai susmulkintas, kad būtų sukurta vienos ląstelės suspensija. Naudojant centrifugos jėgą, SVF ląstelės bus atskirtos nuo riebalinio audinio. Tada pastarosios ląstelės bus perkeltos į specialų sterilų injekcinį švirkštą, kuriuo mūsų klinikoje gydytojas atliks injekcijas į problemines vietas.

Laikymas

Klientų riebaliniai audiniai laikomi specialiose azoto talpyklose esant -1960C temperatūrai. Kliento ląstelės yra apsaugomos nuo šalčio naudojant specialią šaldymo terpę, kuri užtikrina, jog atšildžius ląsteles jos bus tinkamos injekcijoms atlikti. Audinio tinkamumas panaudoti yra daugiau nei 20 metų nuo jo paruošimo.

 Rizikos

Detalią informaciją apie SVF-CURE tinkamumą, galimas rizikas bei šalutinius poveikius Jums papasakos klinikoje konsultuojantis specialistas.

SVARBI SAUGUMO INFORMACIJA

Riebalinio audinio stromos vaskuliarinės frakcijos (SVF) ląstelių procedūra yra atliekama su konkretaus žmogaus audiniu, todėl ši procedūra taikoma tik tam pačiam žmogui. Kito asmens riebalinio audinio SVF ląstelių naudojimas nėra galimas. Prieš SVF surinkimo procedūrą ir galutinio produkto injekcijas į problemines vietas klinikos specialistas nurodys galimus šalutinius poveikius ir kitą svarbią Jums informaciją. Griežtai laikykitės rekomendacijų, kurios padės Jums išvengti šalutinių procedūros poveikių ir galimų rizikų.

Prieš procedūrą privalote informuoti apie Jūsų sveikatos būklę, esamus ir buvusius negalavimus, įskaitant alergines reakcijas vaistams ar maistui, kraujavimo negalavimus arba vartojamus kraują tirštinančius medikamentus (aspirinas, ibuprofenas ir pan.), randų rambėjimą, odos vėžį ar piktybinius pakitimus, genetines ligas, veikiančias Jūsų odą, imuninės sistemos problemas arba vartojamus medikamentus, kurie veikia Jūsų imuninę sistemą, arba bet kokias ligas arba medicinines problemas. Informuokite specialistą apie alergijas antibiotikams. Negalėsime atlikti jokių procedūrų, jeigu Jūs turite odos infekcijų sąnario srityje.

Dažniausiai pasitaikantys SVF-CURE procedūros po procedūriniai šalutiniai poveikiai injekcijos vietoje yra – paraudimas, mėlynės atsiradimas, patinimas, skausmas, kraujavimas, dirginimas ir niežulys. Patvirtintais klinikinių tyrimų duomenimis, minėti šalutiniai poveikiai trunka apie savaitę.

Visais atvejais apie galimybę atlikti SVF-CURE procedūrą, sprendžia mūsų klinikos specialistas. Šią paslaugą suteikia tik mūsų klinika ir tik tinkamai  užpildžius visus teisinius dokumentus. Stromos vaskuliarinės frakcijos ląstelės komerciniu būdu neplatinamos.